Jdi na obsah Jdi na menu

O chovatelské stanici

Chovatelská stanice Černá orchidej

je členem Klubu přátel psů pražský krysaříka v České republice. Mezinárodně chráněná chovatelská stanice Černá orchidej je v registru chovatelských stanic psů všech plemen v České republice vedena pod reg. číslem 1995/95 ze 17.10.1994. Stanice byla založena již v roce 1984, ale tehdy ještě neměla mezinárodně chráněný název.

 

Majitelkou CHS Černá byla paní Emilie Kopečková. 

 

 

Z historie chovatelské stanice:

 

Chovatelské stanice Černá orchidej byla založena 3. října 1984

u tehdejšího Českého svazu chovatelů sice původně se záměrem pro jiné plemeno, ale seznámení se s pražským krysaříkem nakonec rozhodlo, prostě se krysaříkovi nedalo odolat a hodně dlouho se čekalo na první fenu. „Láska na první pohled zůstala až do dnešního dne.“

 

Samozřejmé bylo, že začalo obstarávání informací, kde by bylo možno krysaříka získat. První kontakt byl s panem ing. Findejsem, který nám dal typy na tehdejších pár  chovatelů, u kterých je možno si  štěňátka zajistit. Po dlouhé době  jsme si nakonec až z Opavy  19.4.1987 dovezli fenku

BETY Dar středověku.

Narodila se 10.2.1987, matka šampionka Aneta, otec Gerdy Odkaz středověku 

 

NOVÁ DOBA

 

V roce 2015 chovatelská stanice Černá orchidej změnila majitelku na současnou Magdalénu Fialovou.

Ačkoli je veliká škoda, že paní Kopečková svou chovatelskou činnost oficiálně ukončila, nemusíte se bát, že by se její práce obrátila na scestí, protože její rady jsou pro naší budoucnost velice cenné a důležité. 

Zatím se nám podařilo odchovat dva krásné vrhy ze spojení Tara Černá orchodej a Bráška Z Fideláku (W a X). Nyní čekáme na vrh Y, který by se měl narodit koncem srpna 2016 ze spojení Tary s Guliverem Z Fideláku.